Новини

Четверта сесія Парламентської асамблеї Ради Європи: питання довкілля, проблеми нерівності, але без реальної політики


Попри те, що карантин у Франції ослаблено у зв’язку з успішною вакцинацією, чимало делегацій не приїхали на цю сесію. Зокрема, німці були зайняті на парламентських виборах, а делегація держави-агресора побоялася жорстких, але справедливих ковідних вимог Франції. Тим краще: Росії нічого робити в ПАРЄ з весни 2014 року.

До порядку денного сесії увійшли теми: 
  • гуманітарних наслідків конфлікту між Азербайджаном та Вірменією; 
  • соціоекономічної нерівності;
  • гендерного представництва; 
  • посилення захисту довкілля та відповідальності за порушення міжнародних екологічних стандартів.

Наостанок, Асамблея дебатувала навколо ситуації в Афганістані та кризи на кордоні Білорусі та ЄС, спричиненої узурпатором Лукашенком.

На Моніторинговому комітеті (до складу якого я входжу) відбулася дуже жорстка дискусія щодо так званих “парламентських виборів в Росії”. Статут Ради Європи забороняє розголошувати подробиці, але зазначу, що моя позиція повністю збігається з заявою Верховної Ради України з цього питання (постанова 1773-IX).

Я мала честь виступити від імені Європейської народної партії на пленарному засіданні на тему соціоекономічної нерівності Європі. Прослухавши дві цікаві, проте суперечливі доповіді, де закликали держави-члени підвищувати податки та розгортати масштабні соціальні програми, я запропонувала подивитися на це питання по-іншому. Україна досі пам’ятає комуністичні часи, і я нагадала Асамблеї, якою ж облудною була задекларована тоді рівність. Моя думка щодо того як можна змінити ситуацію - це згладжувати нерівність, створюючи рівні можливості, захищаючи свободи та підтримуючи найвразливіших.

Також я мала змогу висловитися на тему захисту довкілля та відповідальності за порушення міжнародних екологічних стандартів. 
Під час промови я згадала три анти-екологічних проєкти останніх часів: 
  1. незаконний Керченський міст та інші складові екологічного лиха в окупованому Криму; 
  2. АЕС в білоруському місті Островець, збудована без жодних консультацій з сусідами поблизу Вільнюса;
  3. “Північний потік-2”.

Я закликала ПАРЄ не лише говорити про проблем
и, а й здійснювати міжнародний тиск на порушників екологічних стандартів.

ПАРЄ відхилила український список кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини. На жаль, процедурні проблеми та рішення профільного комітету Асамблеї стали перепоною для призначення кандидата від України. Доведеться запускати третій конкурс на цю важливу посаду. Моя позиція полягає в тому, що потрібно вакансію потрібно заповнити якомога швидше, і це має бути професіонал з бездоганною репутацією. Такі в Україні є! І новий суддя має викликати професійну повагу всередині ЄСПЛ, а не просто відбувати номер. Нагадую, що повноваження пані Юдківської давно закінчилися 

На жаль, що Україна опинилась в незручній ситуації, оскільки судді від Чехії, Молдови та Російської Федерації були обрані.

Дійсно актуальні для ПАРЄ теми - такі, як захист від політичних переслідувань в окупованому Криму, питання демократичного врядування, чергових сфальсифікованих “виборів” у Росії, права людини в умовах пандемії, залишилися поза увагою цієї сесії.

Хочеться вірити, що в січні 2022 року, в Палаці Європи буде відверта розмова з цього приводу.
Made on
Tilda