Новини

 Розвиток легкої промисловості повинен бути одним з пріоритетів економічного розвитку України!


Так, я вірю в легку промисловість та креативну економіку як в те, що потрібно Україні. Останні місяці я активно вивчаю, що саме може в усіх сенсах «зшити Україну», а з творчим та працьовитим потенціалом українців, легка промисловість у перших рядах відповіді на це питання.

Вчора зустрілась з головою Української асоціації підприємств легкої промисловості пані Тетяною Ізовіт. Татьяна Изовит Укрлегпром - Українська Асоціація підприємств легкої промисловості  

Легка промисловість - це наші одяг, взуття, шкіряні вироби, тканини, ювелірні вироби. Те, в що ми вдягаємось, і що експортуємо. Звідки тут проблеми, запитаєте ви?


Але проблем багато.

Починаючи від того, що легка промисловість не є державним пріоритетом (на відміну від важкої промисловості та агробізнесу), закінчуючи контрабандою, секондхендом, відсутністю стимулів тощо. 

На зустрічі ми дізнались, що звичайний секондхенд може шкодити сотням тисяч людей. За останні роки кількість магазинів з секондхендом заполонили міста України. Тільки у 2020 році Україна імпортувала!!! 133 тисячі тонн секондхенду. 


По-перше, його низька ціна ставить у завідомо програшне становище українських виробників, які платять податки, зарплати, комунальні послуги тощо.

По-друге, часом секондхенд завозять під виглядом гуманітарної допомоги. Тобто безмитно. А потім ці товари "чомусь" опиняються в магазинах.

По-третє, часто під виглядом секондхенду завозять дорогий одяг. Без податків і мит.

По-четверте, екологія. Через систему експорту секондхенду цивілізований світ утилізує у нас те, що йому непотрібно. А ми за це ще й платимо!

Іншою проблемою є відсутність своєї сировини та інвестицій. Так, це не супервигідно і це "довгі гроші". Але саме інвестиції в реальний сектор економіки - це запорука майбутнього успіху України. Ми повинні знову стати потужною країною в льонарстві: Сумщина, Рівненщина, Житомирщина мають потужний потенціал для вирощування льону та подальшого виробництва тканин. А маючи свою сировину, наші швейні фабрики матимуть нові можливості. 

Переконана, що держава має забезпечити стимули для виробників відкривати бізнеси та нарощувати обсяг виробництва, адже легка промисловість забезпечує 133 тисячі людей роботою, третина з яких- ФОПи. 

Ми повинні:


 популяризувати локальних виробників одягу, взуття. Для цього у нас є цілий магазин Всі. Свої. Нещодавно я була здивована якістю костюму, який взагалі випадкового знайшла у магазині One by Oneв Кропивницькому. Це круті дизайнерські речі. І таких по всій Україні багато. 


залучати інвесторів у легпром шляхом стимулювання з боку держави


зрушити з мертвої точки законопроєкт 2508, що вже майже два роки припадає пилом у Раді. Його ухвалення дозволить нашим виробникам провести модернізацію, закупити нове обладнання, шити більше і краще!


Чекайте на новини з чарівного світу легкої промисловості від мене! Або на реклами нових українських виробників 
Made on
Tilda